ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3011166
*
nr 301 1166
Spegel
Förgylld, (sk)
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 februari 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/2 11:58:47
1
100 kr
23/2 08:10:57
2
Vinnande bud
23/2 13:56:03
1
200 kr
23/2 15:26:05
3
250 kr
23/2 15:26:27
3
300 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Spegel
nr 301 1166
Spegel
Förgylld, (sk)
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 februari 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/2 11:58:47 | 1 | 100 kr |
| 23/2 08:10:57 | 2 | Vinnande bud |
| 23/2 13:56:03 | 1 | 200 kr |
| 23/2 15:26:05 | 3 | 250 kr |
| 23/2 15:26:27 | 3 | 300 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



